CultuurArchief.nl



Keith Tyson in De Pont & Portret Rembrandt

Dossier Kunst

Vorige pagina Dossier Kunst
Dossier Kunst
Dossier Kunst A/Z
Volgende pagina Dossier Kunst

Keith Tyson in De Pont

Het oeuvre van Keith Tyson (Ulverston G.B.,1969) is zeer divers; het bestaat uit grote tekeningen, schilderijen, objecten en installaties. In 2001 vertegenwoordigde Tyson Engeland op de Biënnale van Venetië. Een jaar later had hij solotentoonstellingen in de South London Gallery en de Kunsthalle Zürich en won hij de Turner Prize.
Met de ruim 30 x 30 meter grote installatie Large Field Array heeft Keith Tyson nu zijn eerste tentoonstelling in Nederland. De expositie is georganiseerd in samenwerking met het Louisiana Museum in Humlebaek (Denemarken), waar Large Field Array in de herfst van 2006 te zien was. In de afgelopen maanden heeft Keith Tyson zijn monumentale vloersculptuur verder uitgebouwd. Voor de presentatie in De Pont is het aantal afzonderlijke objecten waaruit het werk is samengesteld, verdubbeld tot driehonderd.
In de installatie hebben de meest uiteenlopende zaken uit onze dagelijkse leefwereld, de natuur, de kunst en de wetenschap een plek gekregen: van een bruidstaart tot een stapeling van met eieren gevulde dozen, van een man wiens hoofd wordt geschoren tot een hoogspanningsmast in een landschap, van een verzameling paddenstoelen tot een smeltende ijskorst, van een beeldje van de God Mercurius tot een kubus met driedimensionale meetkundige figuren (Platoonse lichamen).
Tentoonstelling: De Pont, tm 17 juni 2007
Keith Tyson wint Turner-prijs

Portret Boijmans niet van Rembrandt

Het schilderij "Man met de rode muts" (circa 1659) uit de collectie van Museum Boijmans Van Beuningen blijkt niet door Rembrandt te zijn geschilderd. Het schilderij komt wel uit het atelier van Rembrandt van Rijn.
De echtheid van "Man met de rode muts" werd door Museum Boijmans Van Beuningen al lange tijd in twijfel getrokken. In 1988 plaatste conservator Jeroen Giltaij vanwege stijlkenmerken al vraagtekens bij het schilderij. In 2005 werd "Man met de rode muts" door Boijmans in bruikleen gegeven aan de tentoonstelling "De late religieuze portretten van Rembrandt" in Washington en Los Angeles. Tussen zeventien vergelijkbare portretten viel het schilderij uit de toon. Hierna volgde een restauratie en werd het schilderij nader onderzocht. Een verfmonster wees uit dat "Man met de rode muts" wel afkomstig was uit het atelier van Rembrandt, maar vanwege stijlverschillen, zoals lichtval en stofuitdrukking, niet door Rembrandt zelf kan zijn geschilderd.
Rembrandt in Boijmans
(Maart 2007)


Leestip
Neem een gratis abonnement op onze populaire Nieuwsbrief Kunst en Kunstenaars.
Een nieuwsbrief vol nieuws, tips en wetenswaardigheden over actuele kunst, belangrijke tentoonstellingen en kunstenaars.

Gratis Nieuwsbrief
Kunst en Kunstenaars

Meldt u NU aan voor onze gratis nieuwsbrief en ontvang hem VANDAAG nog.

Uw E-mailadres:


( Uiteraard gaan wij zeer zorgvuldig om
met de door u verstrekte gegevens )
CultuurArchief
Cultuur Archief cd-rom Naast een groot aantal artikelen op het gebied van beeldende kunst, vormgeving en architectuur, zijn levensbeschrijvingen van bekende en minder bekende kunstenaars opgenomen. Hierdoor is, mede door de kleurrijke afbeeldingen, een unieke en boeiende collectie ontstaan.
Met de cd-roms van CultuurArchief haalt u veel kennis in huis.
Kunst op cd-rom
Kunst en Kunstenaars
CultuurArchief.nl cd-rom 3 De laatste cd-rom van CultuurArchief.nl is een aanrader voor kunstenaars en kunstliefhebbers.
Op de derde cd-rom in de reeks van Cultuur Archief zijn 400 artikelen bijeengebracht over kunst en cultuur.
Deze culturele cd-rom bevat een schat aan informatie en talrijke kleurige afbeeldingen.
Kunst op cd-rom
Geschiedenisboeken

Copyright 1998 - 2012 CultuurArchief.nl is een uitgave van AbsoluteFigures.nl