CultuurArchief.nl



Elizabeth Murray, Christo & Encounters

Dossier Kunst

Vorige pagina Dossier Kunst
Dossier Kunst
Dossier Kunst A/Z
Volgende pagina Dossier Kunst

Elizabeth Murray (1940-2007)

De Amerikaanse kunstenares Elizabeth Murray is in augustus 2007 op 66-jarige leeftijd overleden aan longkanker. De kunstenares werd bekend door haar vrolijk gekleurde schilderijen. Het werk van Murray werd opgenomen in de collecties van belangrijke Amerikaanse musea als MoCa in Los Angeles. Het MoCa toonde in 2006 ook een omvangrijk overzicht van haar werk.
Elizabeth Murray maakte in de jaren zeventig naam met schilderijen, waarin ze elementen uit het minimalisme combineerde met popart: de kunstenares gebruikte abstracte vormen, maar gaf die een cartoonachtig aanzien met opmerkelijke contouren en driedimensionale vormen. Elizabeth Murray zocht haar onderwerpen dicht bij huis: stoelen, tafels en kopjes. Alledaagse voorwerpen kregen een surrealistische behandeling.

Christo bouwt piramide van olievaten

Christo heeft plannen ontvouwd om in de woestijn van Verenigde Arabische Emiraten een piramide te bouwen van gekleurde olievaten. Het bouwwerk moet meer dan 150 meter hoog worden. Het project heet Mastaba. Deze naam ontleende Christo aan de hoekige vorm van oude Egyptische grafmonumenten.
De olievaten zijn geen nieuw idee van Christo. Reeds in de jaren zestig toonde hij ontwerpen voor een dergelijke opstelling en gebruikte hij olievaten in verschillende opstellingen. Olievaten waren onder meer te zien in een opstelling voor het Kröller-Müller in Otterloo. In de beeldentuin van dit museum staat nog een kunstwerk van 56 olievaten.

Encounters

Deze herfst presenteert de Stadsgalerij Heerlen de tentoonstelling Encounters. Deze tentoonstelling onderzoekt de dominante beeldcultuur én mogelijke alternatieve visies in landen met totalitaire regimes. Encounters maakt duidelijk dat repressief gedrag vaak dichterbij is dan je denkt en dat er soms grote belangen in het spel zijn om ontmoetingen tegen te gaan. De expositie toont een veelheid aan projecten, die stereotiepe beelden, vaak bevestigd door de officiële media, doorbreken en hier een andere, eigenzinnige en persoonlijke vertaling tegenover zetten.
De tentoonstelling Encounters is op te vatten als een open ruimte waarin bezoekers zich bewust worden van eigen vooringenomen beelden. De mogelijkheid wordt geboden te kiezen voor het wel of niet aangaan van ontmoetingen. De deelnemende kunstenaars tonen stuk voor stuk hoe vruchtbaar het kan zijn dit wel te doen. De kunstwerken fungeren daarbij als steunpunt van waaruit men vragen kan stellen over thema's als democratisering, emancipatie, globalisering.
Stadsgalerij Heerlen, Bongerd 18, Heerlen, tel. 045 577 2210
Van 24 augustus t/m 11 november 2007


Leestip
Neem een gratis abonnement op onze populaire Nieuwsbrief Kunst en Kunstenaars.
Een nieuwsbrief vol nieuws, tips en wetenswaardigheden over actuele kunst, belangrijke tentoonstellingen en kunstenaars.

Gratis Nieuwsbrief
Kunst en Kunstenaars

Meldt u NU aan voor onze gratis nieuwsbrief en ontvang hem VANDAAG nog.

Uw E-mailadres:


( Uiteraard gaan wij zeer zorgvuldig om
met de door u verstrekte gegevens )
CultuurArchief
Cultuur Archief cd-rom Naast een groot aantal artikelen op het gebied van beeldende kunst, vormgeving en architectuur, zijn levensbeschrijvingen van bekende en minder bekende kunstenaars opgenomen. Hierdoor is, mede door de kleurrijke afbeeldingen, een unieke en boeiende collectie ontstaan.
Met de cd-roms van CultuurArchief haalt u veel kennis in huis.
Kunst op cd-rom
Kunst en Kunstenaars
CultuurArchief.nl cd-rom 3 De laatste cd-rom van CultuurArchief.nl is een aanrader voor kunstenaars en kunstliefhebbers.
Op de derde cd-rom in de reeks van Cultuur Archief zijn 400 artikelen bijeengebracht over kunst en cultuur.
Deze culturele cd-rom bevat een schat aan informatie en talrijke kleurige afbeeldingen.
Kunst op cd-rom
Geschiedenisboeken

Copyright 1998 - 2012 CultuurArchief.nl is een uitgave van AbsoluteFigures.nl