CultuurArchief.nl



Sarah Lucas, Paul Signac & Sophie Calle

Dossier Kunstboeken

Vorige pagina Dossier Kunstboeken
Volgende pagina Dossier Kunstboeken

Sarah Lucas

Matthew Collings was de eerste kunstkenner, die zich waagde aan een monografie over het werk van Sarah Lucas. Collings beschrijft in "Sarah Lucas" de achtergronden van haar kunst en ideeën en plaatst deze in de culturele context. Haar zes belangrijkste kunstwerken worden door Matthew Collings zeer uitgebreid besproken. Matthew Collings heeft een humoristisch en levendige schrijfstijl. Hij slaagde in zijn opzet om de lezer een goed inzicht te geven in het leven en werk van een van de belangrijkste hedendaagse Britse kunstenaars.
Sarah Lucas door Matthew Collings

Sophie Calle

Dit omvangrijke overzicht van het werk van de kunstenares Sophie Calle zal veel kunstminnaars veel deugd doen. Het werkterrein van de conceptuele kunstenares Sophie Calle is zeer afwisselend. Zij gebruikt allerlei middelen om haar boodschap te verspreiden, zoals fotografie, film en het woord.
De kunst van Sophie Calle is vaak controversieel, omdat zij onderwerpen onderzoekt als voyeurisme, intimiteit en identiteit. Vaak betrekt zij vreemden in haar kunst. Zij vraagt mensen in haar bed te komen, volgt ze naar een hotel of zomaar door de stad en speelt daarbij verschillende rollen, waaronder die van detective, verslaggever en gedragswetenschapper.
Het door Christine Macel geschreven boek "Sophie Calle: Did you see me?" presenteert de bekendste werken van Calle, zoals "The blind", "No sex last night", "The hotel", "The address book" en "A woman vanishes". Daarnaast werden in deze uitgave enkele oudere werken opgenomen, die slechts bij weinigen bekend zijn. Ook foto's, dagboekfragmenten, videobeelden, enkele interessante essays, een opmerkelijk interview en een gesprek met collega kunstenaar Damien Hirst maken dit boek bijzonder.
Sophie Calle: Did You See Me? door Christine Macel
Prestel USA, ISBN: 3791330357

Het kleurgebruik van Paul Signac

"Paul Signac and Color in Neo-Impressionism" is een uitgebreide studie over het divisionisme, een ook wel als neo-impressionisme of pointillisme aangeduide kunststroming, waarin de kunstenaars de kleuren niet op het palet, maar op het schildersdoek mengden. Zij plaatsten de kleuren als stippen naast elkaar. Van een afstand gezien lijken de kleurstippen zich tot de juiste kleuren te mengen.
Paul Signac was de belangrijkste vertegenwoordiger van de door Georges Seurat in de jaren tachtig van de 19e eeuw gelanceerde kunstbeweging, die het aanbrengen van kleur als onderscheidingsmiddel gebruikten. Het door Floyd Ratliff geschreven boek is rijkelijk geïllustreerd met voorbeelden van neo-impressionistische kunst en wetenschappelijke afbeeldingen.
Het uit vijf delen bestaande essay van Floyd Ratliff biedt een uitstekend inzicht in de kunst van Paul Signac. Hij beschrijft de ontwikkeling vanaf de Franse kunstenaar Eugene Delacroix die door de neo-impressionisten algemeen werd gezien als hun voorganger.
De door Floyd Ratliff geschreven studie is voor vele kunststudenten en ontwerpers een belangrijk studieboek geworden. "Paul Signac and Color in Neo-Impressionism" spreekt ook vele geïnteresseerden in kleur en het gebruik van kleur aan. De studie van Ratliff beweegt zich op het scheidvlak tussen kunst en wetenschap. Paul Signac and Color in Neo-Impressionism door Floyd Ratliff
ISBN: 0874700507


Leestip
Neem een gratis abonnement op onze populaire Nieuwsbrief Kunst en Kunstenaars.
Een nieuwsbrief vol nieuws, tips en wetenswaardigheden over actuele kunst, belangrijke tentoonstellingen en kunstenaars.

Gratis Nieuwsbrief
Kunst en Kunstenaars

Meldt u NU aan voor onze gratis nieuwsbrief en ontvang hem VANDAAG nog.

Uw E-mailadres:


( Uiteraard gaan wij zeer zorgvuldig om
met de door u verstrekte gegevens )
CultuurArchief
Cultuur Archief cd-rom Naast een groot aantal artikelen op het gebied van beeldende kunst, vormgeving en architectuur, zijn levensbeschrijvingen van bekende en minder bekende kunstenaars opgenomen. Hierdoor is, mede door de kleurrijke afbeeldingen, een unieke en boeiende collectie ontstaan.
Met de cd-roms van CultuurArchief haalt u veel kennis in huis.
Kunst op cd-rom
Kunst en Kunstenaars
CultuurArchief.nl cd-rom 3 De laatste cd-rom van CultuurArchief.nl is een aanrader voor kunstenaars en kunstliefhebbers.
Op de derde cd-rom in de reeks van Cultuur Archief zijn 400 artikelen bijeengebracht over kunst en cultuur.
Deze culturele cd-rom bevat een schat aan informatie en talrijke kleurige afbeeldingen.
Kunst op cd-rom
Geschiedenisboeken

Copyright 1998 - 2012 CultuurArchief.nl is een uitgave van AbsoluteFigures.nl