CultuurArchief.nl



Marijna Hazen (1978) Biografie

Nederlandse kunstenares

De Nederlandse kunstenares Marijna Hazen werd in 1978 geboren in Dordrecht. Zij studeerde aan de Academie St. Joost in Breda. Zij woonde en werkte in Breda.

Ruimtelijkheid

Marijna Hazen is gefascineerd door de ruimtelijkheid van het tekenen op een groot vel papier. Hazen had niet veel lijnen nodig om een grote naakte ruimte te scheppen met een summiere voorstelling. Palmbomen, kamelen en vervreemdende architectuur zijn terugkerende motieven. Het zijn veelal herinneringen aan verre reizen.

Menselijke cultuur

Over haar tekeningen verklaarde Marijna Hazen: "Is de dagelijkse realiteit niet rauwer, banaler en simpeler dan wij doorgaans bereid zijn te accepteren? De acties die ik verbeeld, zijn een reflectie van de acties uit onze werkelijkheid en de tv-cultuur."
Op dit artikel berust copyright.
Ruud van Capelleveen, 2006
Auteur van Koning Eenoog en redacteur van Kunst en Cultuur cd-roms

Uw Reactie


Geef uw reactie via Facebook of laat weten wat u vindt van dit artikel via of Twitter of Google +1

Lees verder: meer informatie over kunstenaars

Kunstenaars A/Z
Kunst en Kunstenaars Actueel
Kunstboeken
Marja Hooft
Jan Hoynck van Papendrecht
Pontus Hulten
Bethan Huws
Jörg Immendorff



Leestip
Neem een gratis abonnement op onze populaire Nieuwsbrief Kunst en Kunstenaars.
Een nieuwsbrief vol nieuws, tips en wetenswaardigheden over actuele kunst, belangrijke tentoonstellingen en kunstenaars.

Gratis Nieuwsbrief
Kunst en Kunstenaars

Meldt u NU aan voor onze gratis nieuwsbrief en ontvang hem VANDAAG nog.

Uw E-mailadres:


( Uiteraard gaan wij zeer zorgvuldig om
met de door u verstrekte gegevens )
CultuurArchief
Cultuur Archief cd-rom Naast een groot aantal artikelen op het gebied van beeldende kunst, vormgeving en architectuur, zijn levensbeschrijvingen van bekende en minder bekende kunstenaars opgenomen. Hierdoor is, mede door de kleurrijke afbeeldingen, een unieke en boeiende collectie ontstaan.
Met de cd-roms van CultuurArchief haalt u veel kennis in huis.
Kunst op cd-rom
Kunst en Kunstenaars
CultuurArchief.nl cd-rom 3 De laatste cd-rom van CultuurArchief.nl is een aanrader voor kunstenaars en kunstliefhebbers.
Op de derde cd-rom in de reeks van Cultuur Archief zijn 400 artikelen bijeengebracht over kunst en cultuur.
Deze culturele cd-rom bevat een schat aan informatie en talrijke kleurige afbeeldingen.
Kunst op cd-rom
Geschiedenisboeken

Copyright 1998 - 2012 CultuurArchief.nl is een uitgave van AbsoluteFigures.nl