CultuurArchief.nl



Joseph Istler (1919-2000) Biografie

Tsjechische kunstenaar

Joseph Istler De Tsjechische kunstenaar Joseph Istler werd in 1919 geboren in Praag. Istler was na de Tweede Wereldoorlog actief binnen de surrealistische groep Ra. Hij onderhield ook contacten met buitenlandse surrealisten, zoals Belgische kunstenaars.

Cobra

Istler had ook contacten met Cobra. Enkele van zijn werken werden in 1949 in Amsterdam getoond op de grote Cobra-tentoonstelling. In 1951 was zijn werk ook vertegenwoordigd op de Cobra-tentoonstelling in Luik.

Surrealitsische Groep

Toen Ra ter ziele ging werd Joseph Istler lid van de Tsjechische Surrealitsische Groep, die in 1966 de tentoonstelling "Symboles de la Monstruosité" organiseerde.
Joseph Istler overleed in 2000 in Praag.
Op dit artikel berust copyright.
Ruud van Capelleveen, 2005
Auteur van Koning Eenoog en redacteur van Kunst en Cultuur cd-roms

Uw Reactie


Geef uw reactie via Facebook of laat weten wat u vindt van dit artikel via of Twitter of Google +1

Lees verder: meer informatie over kunstenaars

Kunstenaars A/Z
Kunst en Kunstenaars Actueel
Kunstboeken
Ejler Bille
Georges Collignon
Anton Rooskens
Max Walter Svanberg



Leestip
Neem een gratis abonnement op onze populaire Nieuwsbrief Kunst en Kunstenaars.
Een nieuwsbrief vol nieuws, tips en wetenswaardigheden over actuele kunst, belangrijke tentoonstellingen en kunstenaars.

Gratis Nieuwsbrief
Kunst en Kunstenaars

Meldt u NU aan voor onze gratis nieuwsbrief en ontvang hem VANDAAG nog.

Uw E-mailadres:


( Uiteraard gaan wij zeer zorgvuldig om
met de door u verstrekte gegevens )
CultuurArchief
Cultuur Archief cd-rom Naast een groot aantal artikelen op het gebied van beeldende kunst, vormgeving en architectuur, zijn levensbeschrijvingen van bekende en minder bekende kunstenaars opgenomen. Hierdoor is, mede door de kleurrijke afbeeldingen, een unieke en boeiende collectie ontstaan.
Met de cd-roms van CultuurArchief haalt u veel kennis in huis.
Kunst op cd-rom
Kunst en Kunstenaars
CultuurArchief.nl cd-rom 3 De laatste cd-rom van CultuurArchief.nl is een aanrader voor kunstenaars en kunstliefhebbers.
Op de derde cd-rom in de reeks van Cultuur Archief zijn 400 artikelen bijeengebracht over kunst en cultuur.
Deze culturele cd-rom bevat een schat aan informatie en talrijke kleurige afbeeldingen.
Kunst op cd-rom
Geschiedenisboeken

Copyright 1998 - 2012 CultuurArchief.nl is een uitgave van AbsoluteFigures.nl