CultuurArchief.nl



Isaac Ouwater (1748-1793) Biografie

Nederlandse kunstenaar

De Nederlandse kunstenaar Isaac Ouwater werd in 1748 geboren in Amsterdam. In 1752 verhuisde de familie naar Den Haag. In 1772 woonde Isaac Ouwater weer in Amsterdam, waar hij trouwde met Anna Louisa Charlotta Dorensla. Het echtpaar Ouwater kreeg zes kinderen, waarvan er drie jong stierven.

Landschappen en stillevens

Isaac Ouwater was gespecialiseerd in landschappen en stillevens. Hij werkte aanvankelijk vooral in Amsterdam, maar hij werkte ook in Den Haag, Delft, Halfweg, Haarlem en Weesp. Later werkte hij ook in kleinere plaatsen, zoals Edam, Ede en Hoorn. Ouwater maakte onder meer schilderijen van Huis Cromwijk te Breukelen, Huize Zwanenburg te Halfweg, Kasteel Kernheim te Ede en Huis Vreedenhorst aan de Vecht.

Laatste jaren

In de laatste jaren van zijn leven heeft hij geen schilderijen meer vervaardigd. Isaac Ouwater overleed in 1793 op 45-jarige leeftijd in Amsterdam, waar hij op 4 maart in de Nieuwe Kerk werd begraven.
Op dit artikel berust copyright.
Ruud van Capelleveen, 2004
Auteur van Koning Eenoog en redacteur van Kunst en Cultuur cd-roms

Uw Reactie


Geef uw reactie via Facebook of laat weten wat u vindt van dit artikel via of Twitter of Google +1

Lees verder: meer informatie over kunstenaars

Kunstenaars A/Z
Kunst en Kunstenaars Actueel
Kunstboeken
Adriaen van Ostade
William Quiller Orchardson
José Clemente Orozco
Jorge Oteiza
Luuc Ottens



Leestip
Neem een gratis abonnement op onze populaire Nieuwsbrief Kunst en Kunstenaars.
Een nieuwsbrief vol nieuws, tips en wetenswaardigheden over actuele kunst, belangrijke tentoonstellingen en kunstenaars.

Gratis Nieuwsbrief
Kunst en Kunstenaars

Meldt u NU aan voor onze gratis nieuwsbrief en ontvang hem VANDAAG nog.

Uw E-mailadres:


( Uiteraard gaan wij zeer zorgvuldig om
met de door u verstrekte gegevens )
CultuurArchief
Cultuur Archief cd-rom Naast een groot aantal artikelen op het gebied van beeldende kunst, vormgeving en architectuur, zijn levensbeschrijvingen van bekende en minder bekende kunstenaars opgenomen. Hierdoor is, mede door de kleurrijke afbeeldingen, een unieke en boeiende collectie ontstaan.
Met de cd-roms van CultuurArchief haalt u veel kennis in huis.
Kunst op cd-rom
Kunst en Kunstenaars
CultuurArchief.nl cd-rom 3 De laatste cd-rom van CultuurArchief.nl is een aanrader voor kunstenaars en kunstliefhebbers.
Op de derde cd-rom in de reeks van Cultuur Archief zijn 400 artikelen bijeengebracht over kunst en cultuur.
Deze culturele cd-rom bevat een schat aan informatie en talrijke kleurige afbeeldingen.
Kunst op cd-rom
Geschiedenisboeken

Copyright 1998 - 2012 CultuurArchief.nl is een uitgave van AbsoluteFigures.nl