CultuurArchief.nl



Paulus Potter (1625-1654) Biografie

Nederlandse kunstschilder

De Nederlandse kunstschilder Paulus Potter werd in 1625 geboren in Enkhuizen. Paulus zal ongetwijfeld zijn eerste lessen hebben gekregen van zijn vader Pieter Potter, een landschap- en stillevenschilder.

Dierenschilderijen

In 1646 werd Paulus Potter lid van het Delftse Lucasgilde. Potter woonde later in Den Haag en bracht zijn laatste jaren door in Amsterdam.
Potter is vooral belangrijk door zijn dierenschilderijen, waarop meestal Hollandse weidelandschappen met geiten, schapen en koeien zijn afgebeeld. Hij schilderde het dier in harmonie met de omgeving en maakte het dier het onderwerp en middelpunt van zijn kunst.

Stier van Potter

Zijn naam is vooral verbonden met de stier, uit het schilderij "De jonge stier" dat hij op 22-jarige leeftijd schilderde. Tegenwoordig maakt dit schilderij onderdeel uit van de collectie van het Mauritshuis in Den Haag.
Paulus Potter overleed in 1654 in Amsterdam.
Op dit artikel berust copyright.
Ruud van Capelleveen, 2005
Auteur van Koning Eenoog en redacteur van Kunst en Cultuur cd-roms

Uw Reactie


Geef uw reactie via Facebook of laat weten wat u vindt van dit artikel via of Twitter of Google +1

Lees verder: meer informatie over kunstenaars

Kunstenaars A/Z
Kunst en Kunstenaars Actueel
Kunstboeken
Pablo Picasso
Camille Pissarro
Lucien Pissarro
Maarten Ploeg
Rona Pondick
Frans Post



Leestip
Neem een gratis abonnement op onze populaire Nieuwsbrief Kunst en Kunstenaars.
Een nieuwsbrief vol nieuws, tips en wetenswaardigheden over actuele kunst, belangrijke tentoonstellingen en kunstenaars.

Gratis Nieuwsbrief
Kunst en Kunstenaars

Meldt u NU aan voor onze gratis nieuwsbrief en ontvang hem VANDAAG nog.

Uw E-mailadres:


( Uiteraard gaan wij zeer zorgvuldig om
met de door u verstrekte gegevens )
CultuurArchief
Cultuur Archief cd-rom Naast een groot aantal artikelen op het gebied van beeldende kunst, vormgeving en architectuur, zijn levensbeschrijvingen van bekende en minder bekende kunstenaars opgenomen. Hierdoor is, mede door de kleurrijke afbeeldingen, een unieke en boeiende collectie ontstaan.
Met de cd-roms van CultuurArchief haalt u veel kennis in huis.
Kunst op cd-rom
Kunst en Kunstenaars
CultuurArchief.nl cd-rom 3 De laatste cd-rom van CultuurArchief.nl is een aanrader voor kunstenaars en kunstliefhebbers.
Op de derde cd-rom in de reeks van Cultuur Archief zijn 400 artikelen bijeengebracht over kunst en cultuur.
Deze culturele cd-rom bevat een schat aan informatie en talrijke kleurige afbeeldingen.
Kunst op cd-rom
Geschiedenisboeken

Copyright 1998 - 2012 CultuurArchief.nl is een uitgave van AbsoluteFigures.nl