CultuurArchief.nl


Corneille: Het Hongaarse avontuur

Bijzondere expositie

Corneille viert in 2002 zijn tachtigste verjaardag. Dit is voor het Cobra Museum aanleiding een bijzondere expositie samen te stellen over Corneilles eerste naoorlogse reis naar Hongarije in 1947 en zijn ontmoeting met de Europese School, een met Cobra vergelijkbare groep naoorlogse Hongaarse avant-garde kunstenaars.

Schilderijen, gouaches en pentekeningen

De expositie toont schilderijen, gouaches, pentekeningen, werk in gemengde techniek, die Corneille in 1947 tijdens zijn verblijf van vier maanden in Boedapest en kort daarna maakte. Uniek is, dat tevens 63 werken worden geëxposeerd van de naoorlogse Hongaarse avant-garde kunstenaars, die Corneille daar ontmoet heeft.

Corneille

Tijdens deze reis ontdekte Corneille de schilderkunst van Paul Klee, de dichters Aragon en Eluard, en ook de Duitse expressionistische literatuur van Georg Trakl en Hugo Ball. Corneille raakte ook nauw betrokken bij de Hongaarse kunstenaars en intellectuelen, die zich verzamelden in de avant-garde kunstenaarsgroep de Europese School. Deze mensen, met name Imre Pán, zouden zijn artistieke ontwikkeling in hoge mate bepalen. Het is opmerkelijk dat Corneille juist via hen en in een land als Hongarije de gelegenheid kreeg voor het eerst kennis te maken met de belangrijkste West-Europese kunstenaars en dichters uit de eerste helft van de twintigste eeuw.

Ruim honderd werken

De expositie omvat in totaal ruim honderd werken, die afkomstig zijn uit het bezit van Corneille, Galerie Elisabeth den Bieman de Haas, het Szentendre Ferenczy Museum, de Hongaarse Nationale Galerie, verschillende stadsmusea en privé collecties.

Catalogus

Ter gelegenheid van deze expositie verschijnen de catalogus "Corneille, het Hongaarse Avontuur 1947" met een tekst van Claudia Küssel en de catalogus "De Europese School", geschreven door Gabor Pataki en Krisztina Passuth.

Tentoonstelling

Cobra Museum
Sandbergplein 1, Amstelveen
Van 11 januari t/m 17 maart 2002
Openingstijden: di-zo van 11.00-17.00 uur

Lees verder: meer informatie

Actuele exposities
Tentoonstellingen januari 2002
Theo Swagemakers


Leestip
Neem een gratis abonnement op onze populaire Nieuwsbrief Kunst en Kunstenaars.
Een nieuwsbrief vol nieuws, tips en wetenswaardigheden over actuele kunst, belangrijke tentoonstellingen en kunstenaars.

Gratis Nieuwsbrief
Kunst en Kunstenaars

Meldt u NU aan voor onze gratis nieuwsbrief en ontvang hem VANDAAG nog.

Uw E-mailadres:


( Uiteraard gaan wij zeer zorgvuldig om
met de door u verstrekte gegevens )

CultuurArchief
Cultuur Archief cd-rom Naast een groot aantal artikelen op het gebied van beeldende kunst, vormgeving en architectuur, zijn levensbeschrijvingen van bekende en minder bekende kunstenaars opgenomen. Hierdoor is, mede door de kleurrijke afbeeldingen, een unieke en boeiende collectie ontstaan.
Met de cd-roms van CultuurArchief haalt u veel kennis in huis.
Kunst op cd-rom
Kunst en Kunstenaars
CultuurArchief.nl cd-rom 3 De laatste cd-rom van CultuurArchief.nl is een aanrader voor kunstenaars en kunstliefhebbers.
Op de derde cd-rom in de reeks van Cultuur Archief zijn 400 artikelen bijeengebracht over kunst en cultuur.
Deze culturele cd-rom bevat een schat aan informatie en talrijke kleurige afbeeldingen.
Kunst op cd-rom
Geschiedenis
Koning Eenoog cd-rom Ruud van Capelleveen laat met Koning Eenoog zien dat geschiedenis niet saai is en zeker niet dor beschreven hoeft te worden. De foto’s zijn paginabreed en illustreren de artikelen op treffende wijze.
Deze cd-rom bevat veel informatie.
U zult uren genieten van Koning Eenoog.
Koning Eenoog
© 1998 - 2010 CultuurArchief.nl is een uitgave van AbsoluteFigures.nl