CultuurArchief.nl

Topaanbieding
Heeft u de aanbiedingen in onze winkel al gezien?
Winkel CultuurArchief.nl

100 Jaar Teddybeer

Pluche beren razend populair

In 2002 wordt wereldwijd 100 Jaar Teddybeer gevierd. In 1902 kreeg de pluche speelgoedbeer zijn bekende bijnaam nadat de Amerikaanse president Theodore (Teddy) Roosevelt tijdens een jachtpartij weigerde een zwart beertje dood te schieten.
Al snel waren pluche beren razend populair en honderd jaar later slapen nog steeds talloze kinderen met een Teddybeer in bed. Er zijn duizenden makers en verzamelaars van beren en er worden jaarlijks miljoenen beren geproduceerd.

Boeiende geschiedenis

Over de boeiende geschiedenis van de Teddybeer, met beroemde fabrikanten als Steiff en Hermann, is van 22 juni tot en met oktober 2002 in het Museum van de Twintigste Eeuw in Hoorn (NH) een tentoonstelling te zien. Op de expositie "Bere-goed" komen ook andere beroemde beren zoals Winnie de Poeh, Paddington, Barend de Beer, Fozzie Bear, Bommel, Bruintje Beer, etc. aan bod. De honderden beren, waarvan sommige levensgroot, zijn in een groot aantal opstellingen te bewonderen: Een bamboe-hoek met Panda-beren, een rijdend berentreintje, een keuken met kokende beren, ijsschotsen met ijsberen, een strand- en wintertafereel, een berencircus en veel meer.

Bere-goed

Voor de expositie "Bere-goed" werkt het Museum van de Twintigste Eeuw samen met gerenommeerde verzamelaars van oude (teddy)beren, met makers en maaksters van beren en met de fabrieken van Steiff en Hermann in Duitsland. Ook is geput uit bijzondere Bommel- en Bruintje Beer-collecties en is een Winnie de Poeh-bosje te zien.

Berenwinkel

Gedurende de tentoonstelling beschikt het museum over een berenwinkel, waar beren in alle soorten en prijsklassen te koop zijn, maar ook talloze boeken, kaarten, stickers en bouwpakketten te vinden zijn.

Tentoonstelling

Museum van de Twintigste Eeuw
Bierkade 4, Hoorn
Van 22 juni tot en met oktober 2002
Openingstijden: di-zo van 10.00 tot 17.00 uur

Informeer uw vrienden


Geef uw reactie via Facebook of laat weten wat u vindt van dit artikel via of Twitter of Google +1


Lees verder: meer informatie over Kunst en Kunstenaars

Kunst Actueel
Kunst Actueel juli 2002
Koning Eenoog Geschiedenis cd-rom
Stadsgalerij naar Glaspaleis



Leestip
Neem een gratis abonnement op onze populaire Nieuwsbrief Kunst en Kunstenaars.
Een nieuwsbrief vol nieuws, tips en wetenswaardigheden over actuele kunst, belangrijke tentoonstellingen en kunstenaars.

Gratis Nieuwsbrief
Kunst en Kunstenaars

Meldt u NU aan voor onze gratis nieuwsbrief en ontvang hem VANDAAG nog.

Uw E-mailadres:


( Uiteraard gaan wij zeer zorgvuldig om
met de door u verstrekte gegevens )
CultuurArchief
Cultuur Archief cd-rom Naast een groot aantal artikelen op het gebied van beeldende kunst, vormgeving en architectuur, zijn levensbeschrijvingen van bekende en minder bekende kunstenaars opgenomen. Hierdoor is, mede door de kleurrijke afbeeldingen, een unieke en boeiende collectie ontstaan.
Met de cd-roms van CultuurArchief haalt u veel kennis in huis.
Kunst op cd-rom
Kunst en Kunstenaars
CultuurArchief.nl cd-rom 3 De laatste cd-rom van CultuurArchief.nl is een aanrader voor kunstenaars en kunstliefhebbers.
Op de derde cd-rom in de reeks van Cultuur Archief zijn 400 artikelen bijeengebracht over kunst en cultuur.
Deze culturele cd-rom bevat een schat aan informatie en talrijke kleurige afbeeldingen.
Kunst op cd-rom
Geschiedenisboeken

Copyright 1998 - 2012 CultuurArchief.nl is een uitgave van AbsoluteFigures.nl