CultuurArchief.nl

Topaanbieding
Heeft u de aanbiedingen in onze winkel al gezien?
Winkel CultuurArchief.nl

Rachid Ben Ali

Schilderijen, tekeningen en installaties

Rachid Ben Ali Van 8 september tot en met 1 december 2002 vindt er in Museum Het Domein een solotentoonstelling plaats van de kunstenaar Rachid Ben Ali van schilderijen, tekeningen en installaties. Rachid Ben Ali woont en werkt in Amsterdam.

Expressieve levendigheid

Rachid Ben Ali zet de emotie zo direct mogelijk op het doek. Ieder schilderij bruist van expressieve levendigheid. Steeds is er een veelheid aan beelden en teksten op te zien. Dit zijn nooit letterlijke of uitgewerkte verhalen. Eerder zijn het associaties en fragmenten uit de wereld van Rachid Ben Ali, waarbij zijn Marokkaanse afkomst een wisselwerking vormt met de westerse kunst. Zo gebruikt hij Arabische schrifttekens in combinatie met Engelstalige woorden, of Rachid Ben Ali gebruikt foto's, prenten, kranten en landkaarten van Afrika of Marokko. Die gaat Rachid Ben Ali vervolgens te lijf met verf, krijt, inkt en gel "puur uit de pot".

Levensgeschiedenis speelt een belangrijke rol

Zijn levensgeschiedenis speelt een belangrijke, zij het onderhuidse rol. Veel werken tonen behalve een duidelijke emotionele lading ook een sterk existentialistische benadering van thema's zoals erotiek en geweld. Daarnaast toont Rachid Ben Ali zich in een groot deel van zijn werk sterk politiek en cultureel geëngageerd, zonder daarbij in de valkuil van politieke of artistieke correctheid te trappen.
Het werk van Rachid Ben Ali werd eerder getoond in onder meer Galerie Tanya Rumpff in Haarlem en het Wereldmuseum in Rotterdam, en werd aangekocht door het Stedelijk Museum Amsterdam. Koningin Beatrix selecteerde een van deze werken voor haar gastexpositie aldaar.

Raakvlakken met overige kunstenaars

Binnen het collectie- en presentatiebeleid van Museum Het Domein zijn er raakvlakken tussen het werk van Rachid Ben Ali en dat van kunstenaars zoals de Noor Bjarne Melgaard, de Nederlandse Marlene Dumas en de Amerikaan Ed Templeton.

Tentoonstelling

Museum Het Domein
Kapittelstraat 6, Sittard
Van 8 september tot en met 1 december 2002
Telefoon: 046 – 451 3460

Volg ons op Facebook

Informeer uw vrienden


Geef uw reactie via Facebook of laat weten wat u vindt van dit artikel via of Twitter of Google +1

Lees verder: meer informatie over Kunst en Kunstenaars

Kunst Actueel
Kunst Actueel september 2002
Koning Eenoog Geschiedenis cd-rom
David Vandekop



Leestip
Neem een gratis abonnement op onze Nieuwsbrief Kunst en Cultuurtips.
Een populaire nieuwsbrief vol nieuws, tips en wetenswaardigheden over actuele kunst, belangrijke tentoonstellingen, kunstenaars etc.

Gratis Nieuwsbrief
Kunst en Cultuur

Meldt u NU aan voor onze gratis nieuwsbrief en ontvang hem VANDAAG nog.

Vul uw e-mailadres in
en klik op aanmelden


( Uiteraard gaan wij zeer zorgvuldig om
met de door u verstrekte gegevens )
Kunstbegrip
Kunstbegrip In de uitgave 'Kunstbegrip: columns over kunst en kunstenaars' zijn de belangrijkste artikelen van de redacteur van CultuurArchief.nl uit de laatste tien jaar opgenomen. Met deze uitgave komt u veel te weten over de belangrijkste kunststromingen en kunstenaars uit met name de laatste eeuw.
'Kunstbegrip: columns over kunst en kunstenaars' van Ruud van Capelleveen is een interessante en afwisselde publicatie en mede daarom geschikt voor elke kunstliefhebber.
Kunstbegrip
Tien jaar kijken naar kunst
Cultuur Archief cd-rom Naast een groot aantal artikelen op het gebied van beeldende kunst, vormgeving en architectuur, zijn levensbeschrijvingen van bekende en minder bekende kunstenaars opgenomen. Hierdoor is, mede door de kleurrijke afbeeldingen, een unieke en boeiende collectie ontstaan.
Met de cd-rom van CultuurArchief.nl haalt u veel kennis in huis.
Kunst op cd-rom
Copyright 1998 - 2013 CultuurArchief.nl is een uitgave van AbsoluteFigures.nl