CultuurArchief.nl



Klaas Gubbels

Werken op papier

Van 8 november 2002 t/m 12 januari 2003 is in Museum Kasteel Wijchen een selectie te zien van de werken op papier van Klaas Gubbels.

Particuliere collecties

Het is opvallend dat het werk van Klaas Gubbels in vele Nederlandse particuliere collecties wordt aangetroffen. Het monumentale karakter van zijn werk, van voorwerpen die we allemaal kennen, doet op het eerste gezicht simpel aan. Als men er echter langer naar kijkt, ontdekt men de enorme poëtische kracht in de eenvoudige vormen van een tafel of koffiekan.

Herhalen

Klaas Gubbels heeft er zijn hele leven aan gewerkt, zich niets aantrekkend van stijlen, stromingen of trends in de beeldende kunst. August Willems heeft gezegd: "Wie niets te zeggen heeft, bedenkt steeds iets nieuws. Wie iets te zeggen heeft, blijft dat zijn hele leven herhalen."

Voorwerpen

De voorwerpen in de schilderijen van Klaas Gubbels worden steeds herhaald, maar de poëtische benadering ervan is steeds een nieuwe uitdaging voor schilder en kijker. Pablo Picasso zegt hierover: "Als er maar één enkele waarheid bestond, zou men niet honderd verbeeldingen van hetzelfde thema kunnen schilderen."
Museum Kasteel Wijchen nodigt u uit om te komen genieten van een selectie uit de werken op papier van een van Nederlands meest ambachtelijke schilders.

Tentoonstelling

Kasteel Wijchen
Kasteellaan 9, Wijchen
Van 8 november 2002 t/m 12 januari 2003
Openingstijden: vr van 11.00-17.00 uur, za-zo van 13.00-17.00 uur
Telefoon: 024 6424 744

Uw Reactie


Geef uw reactie via Facebook of laat weten wat u vindt van dit artikel via of Twitter of Google +1

Lees verder: meer informatie over Kunst en Kunstenaars

Actuele exposities
Tentoonstellingen november 2002
Kastelen cd-rom
Hungry Box



Leestip
Neem een gratis abonnement op onze populaire Nieuwsbrief Kunst en Kunstenaars.
Een nieuwsbrief vol nieuws, tips en wetenswaardigheden over actuele kunst, belangrijke tentoonstellingen en kunstenaars.

Gratis Nieuwsbrief
Kunst en Kunstenaars

Meldt u NU aan voor onze gratis nieuwsbrief en ontvang hem VANDAAG nog.

Uw E-mailadres:


( Uiteraard gaan wij zeer zorgvuldig om
met de door u verstrekte gegevens )
CultuurArchief
Cultuur Archief cd-rom Naast een groot aantal artikelen op het gebied van beeldende kunst, vormgeving en architectuur, zijn levensbeschrijvingen van bekende en minder bekende kunstenaars opgenomen. Hierdoor is, mede door de kleurrijke afbeeldingen, een unieke en boeiende collectie ontstaan.
Met de cd-roms van CultuurArchief haalt u veel kennis in huis.
Kunst op cd-rom
Kunst en Kunstenaars
CultuurArchief.nl cd-rom 3 De laatste cd-rom van CultuurArchief.nl is een aanrader voor kunstenaars en kunstliefhebbers.
Op de derde cd-rom in de reeks van Cultuur Archief zijn 400 artikelen bijeengebracht over kunst en cultuur.
Deze culturele cd-rom bevat een schat aan informatie en talrijke kleurige afbeeldingen.
Kunst op cd-rom
Geschiedenisboeken

Copyright 1998 - 2012 CultuurArchief.nl is een uitgave van AbsoluteFigures.nl