CultuurArchief.nl

Topaanbieding
Heeft u de aanbiedingen in onze winkel al gezien?
Winkel CultuurArchief.nl

Ondrácek en Ackema

Galerie Pietershuis

Isa Ondrácek Van 14 november 2002 t/m 19 januari 2003 exposeren Isa Ondrácek (olieverf) en Thea Ackema (keramiek) in Galerie Pietershuis in Haarlem.

Isa Ondrácek

Isa Ondrácek (1957) groeide op in een artistiek milieu in Hilversum. Zijn Tsjechische vader was violist bij het Radio-Filharmonisch Orkest. Aan moederskant bestaat de familie uit schilders en musici. Al jong ging hij met een oom mee om buiten te aquarelleren.
Op zijn zestiende besloot Isa Ondrácek dat hij schilder wilde worden. Isa Ondrácek bezocht de Academie voor beeldende Vorming te Amsterdam, waar hij zich verder bekwaamde in stilleven en portrettekenen. Isa Ondrácek kreeg onder meer les van de bekende illustrator Jan Sanders, die hem stimuleerde verder te gaan in de schilderkunst. Maar ook de klassieke vakken wiskundig perspectief en kunstgeschiedenis hadden zijn interesse.
Isa Ondrácek voelt zich aangetrokken tot de traditionele schilderstechnieken en heeft zich daar verder in gespecialiseerd. Vooral renaissancistische meesters als Piero della Francesca en de Nederlander Johannes Vermeer behoren tot zijn grote voorbeelden.
Isa Ondrácek wilde een vrij kunstenaar zijn en besloot dan ook zijn basisinkomen veilig te stellen door les te geven. Sinds 1985 geeft hij les aan verschillende opleidingen in Haarlem. Daarnaast legt Isa Ondrácek zich toe op portretten, stillevens en naakten.

Thea Ackema

In 1985 begon Thea Ackema met etsen, maar ook begon zij met klei te werken. Na enkele korte cursussen is Thea Ackema geheel haar eigen weg gegaan. Dozen en bouwsels in de ruimste zin van het woord hebben haar voorkeur. De objecten vinden meestal hun oorsprong uit indrukken, opgedaan op reizen naar landen waar een meer eenvoudige en afwijkende architectuur te zien is.
Vaak houdt ze zich bij de pure kleur van klei op verschillende temperaturen gestookt, waardoor de kleur van de aarde goed tot zijn recht komt. Ook werkt Thea Ackema met steenmatte glazuren of engobes. Liefst zo weinig mogelijk glans. Voor de Raku-gestookte objecten geldt eigenlijk hetzelfde. Ook hier betreft het bouwsels en dozen met weinig versiering.

Tentoonstelling

Galerie Pietershuis
Stoofsteeg 6, Haarlem
Van 14 november 2002 t/m 19 januari 2003
Openingstijden: do-zo van 13.00-17.00 uur
Telefoon: 023 532 7761

Informeer uw vrienden


Geef uw reactie via Facebook of laat weten wat u vindt van dit artikel via of Twitter of Google +1


Lees verder: meer informatie over Kunst en Kunstenaars

Kunst Actueel
Kunst Actueel november 2002
Koning Eenoog Geschiedenis cd-rom
Marie Jabouhey



Leestip
Neem een gratis abonnement op onze populaire Nieuwsbrief Kunst en Kunstenaars.
Een nieuwsbrief vol nieuws, tips en wetenswaardigheden over actuele kunst, belangrijke tentoonstellingen en kunstenaars.

Gratis Nieuwsbrief
Kunst en Kunstenaars

Meldt u NU aan voor onze gratis nieuwsbrief en ontvang hem VANDAAG nog.

Uw E-mailadres:


( Uiteraard gaan wij zeer zorgvuldig om
met de door u verstrekte gegevens )
CultuurArchief
Cultuur Archief cd-rom Naast een groot aantal artikelen op het gebied van beeldende kunst, vormgeving en architectuur, zijn levensbeschrijvingen van bekende en minder bekende kunstenaars opgenomen. Hierdoor is, mede door de kleurrijke afbeeldingen, een unieke en boeiende collectie ontstaan.
Met de cd-roms van CultuurArchief haalt u veel kennis in huis.
Kunst op cd-rom
Kunst en Kunstenaars
CultuurArchief.nl cd-rom 3 De laatste cd-rom van CultuurArchief.nl is een aanrader voor kunstenaars en kunstliefhebbers.
Op de derde cd-rom in de reeks van Cultuur Archief zijn 400 artikelen bijeengebracht over kunst en cultuur.
Deze culturele cd-rom bevat een schat aan informatie en talrijke kleurige afbeeldingen.
Kunst op cd-rom
Geschiedenisboeken

Copyright 1998 - 2012 CultuurArchief.nl is een uitgave van AbsoluteFigures.nl