CultuurArchief.nl

Topaanbieding
Heeft u de aanbiedingen in onze winkel al gezien?
Winkel CultuurArchief.nl

Etsen in goed gezelschap

Nederlandse grafiekclubs

De werken en de geschiedenis van de (leden van de) vier belangrijkste Nederlandse grafiekclubs zijn tot op heden slechts bekend bij een klein gezelschap liefhebbers. In het Voerman Museum Hattem is een bijzondere selectie te zien van werken van de leden van De Haagsche Etsclub (1848-1860), De Nederlandsche Etsclub (1885-1896), Grafisch Gezelschap De Luis (1961-1975) en De Haagse Etsclub (1984 - heden).

Traditie grafische kunsten

Nederland heeft, vanaf de uitvinding van de houtsnede ruim 500 jaar terug, een grote traditie op het gebied van de grafische kunsten in het algemeen en de etskunst in het bijzonder. Kunstenaars als Ruisdael, Segers, Adriaen van Ostade en Rembrandt van Rijn waren en zijn de grote voorbeelden voor de leden van de vier gezelschappen. Zij zochten en zoeken naar een eigen vorm van grafische expressie, geworteld in de traditie van de 'Grote Hollandse Meester' en los van modieuze kunststromingen.

Voerman Museum Hattem

Het Voerman Museum Hattem toont 20 werken van de vier oprichters van de oude Haagsche Etsclub, waar onder Jan Weissenbruch en Lambert Hardenberg, en van twee leden van de club, zoals Joseph Hartogensis. Bijzonder is ook de originele koperen etsplaat die de oprichters gezamenlijk bewerkten. De afdruk daarvan kan gezien worden als de oprichtingsprent van de club. Van de Nederlandsche Etsclub is een complete etsportefeuille uit 1891 te zien, die bestaat uit werken van onder meer Hendrik Willem Mesdag, Marius Bauer, Jan Veth en Philippe Zilcken. Van het Grafisch Gezelschap De Luis is werk te zien van bijvoorbeeld de oprichters Dirkje Kuik en Johan Moesman alsook van Peter Vos. Het werk van de Haagse Etsclub bestaat uit 20 recente prenten van de huidige leden van de club. Tien van deze werken zijn ook te vinden in de nieuwste uitgave van de club, met het onderwerp "Tuinen".

Bruiklenen

Het Voerman Museum Hattem zal voor deze tentoonstelling onder meer werken in bruikleen ontvangen van het Gemeentemuseum Den Haag en Galerie Petit in Amsterdam.

Tentoonstelling

Voerman Museum Hattem
Achterstraat 46-48, Hattem
Tel: 038-444 2897
Van 5 februari t/m 7 mei 2005

Informeer uw vrienden


Geef uw reactie via Facebook of laat weten wat u vindt van dit artikel via of Twitter of Google +1


Lees verder: meer informatie over Kunst en Kunstenaars

Kunst Actueel
Kunst Actueel februari 2005
Koning Eenoog Geschiedenis cd-rom
Rembrandt de verteller
Desiree Dolron
Bijl, Van Dongen, Emmerich
Ben Joosten
Amando op steen getekend



Leestip
Neem een gratis abonnement op onze populaire Nieuwsbrief Kunst en Kunstenaars.
Een nieuwsbrief vol nieuws, tips en wetenswaardigheden over actuele kunst, belangrijke tentoonstellingen en kunstenaars.

Gratis Nieuwsbrief
Kunst en Kunstenaars

Meldt u NU aan voor onze gratis nieuwsbrief en ontvang hem VANDAAG nog.

Uw E-mailadres:


( Uiteraard gaan wij zeer zorgvuldig om
met de door u verstrekte gegevens )
CultuurArchief
Cultuur Archief cd-rom Naast een groot aantal artikelen op het gebied van beeldende kunst, vormgeving en architectuur, zijn levensbeschrijvingen van bekende en minder bekende kunstenaars opgenomen. Hierdoor is, mede door de kleurrijke afbeeldingen, een unieke en boeiende collectie ontstaan.
Met de cd-roms van CultuurArchief haalt u veel kennis in huis.
Kunst op cd-rom
Kunst en Kunstenaars
CultuurArchief.nl cd-rom 3 De laatste cd-rom van CultuurArchief.nl is een aanrader voor kunstenaars en kunstliefhebbers.
Op de derde cd-rom in de reeks van Cultuur Archief zijn 400 artikelen bijeengebracht over kunst en cultuur.
Deze culturele cd-rom bevat een schat aan informatie en talrijke kleurige afbeeldingen.
Kunst op cd-rom
Geschiedenisboeken

Copyright 1998 - 2012 CultuurArchief.nl is een uitgave van AbsoluteFigures.nl