CultuurArchief.nl

Topaanbieding
Heeft u de aanbiedingen in onze winkel al gezien?
Winkel CultuurArchief.nl

Riek Milikowski-de Raat

Overzichtstentoonstelling in Zutphen

Museum Henriette Polak organiseert onder de titel "De kleur van de realiteit" het bijzondere en inspirerende oeuvre van Riek Milikowski-de Raat. Het werk is authentiek en inspirerend. Riek Milikowski volgt vooral haar persoonlijke kunstopvatting en voor haar is schilderkunst onlosmakelijk verbonden met politiek. Haar schilderijen zijn te begrijpen als manifesten voor een betere samenleving, waarin alles en iedereen samenleeft als één gelijkwaardig geheel. Op haar schilderijen is dit uitgangspunt terug te vinden op verschillende niveaus. Alle voorwerpen of mensen schildert Riek Milikowski geheel naar de werkelijkheid, daarbij hebben details en kleuren een speciale symboliek. Alle schilderijen van Riek Milikowski hebben een harmonische compositie. Haar onderwerpen variëren van portretten getekend met Siberisch krijt tot bijzondere stillevens opgezet met olieverf.

Compleet oeuvre

Het oeuvre van Riek Milikowski-de Raat is nog compleet, omdat zij haar kunstwerken nooit heeft willen verkopen. Inmiddels hebben het Amsterdams Historisch Museum en De Lakenhal in Leiden belangstelling getoond om tekeningen en schilderijen van haar in hun collecties op te nemen.

Riek Milikowski-de Raat

Riek Milikowski-de Raat (1918) werd als eerste kind geboren in een christelijk arbeidersgezin in de Amsterdamse Jordaan. In haar jeugd ontdekte ze het plezier in tekenen. In de crisisjaren was er weinig tijd voor dit plezier. Riek Milikowski moest gaan werken om zo een bijdragen te leveren aan het gezinsinkomen. In deze tijd werd ze lid van de Arbeiders Jeugd Centrale en verkeerde ze in socialistische kringen, waar veel aandacht was voor kunst en cultuur. Haar jeugdleidster adviseerde haar om door te gaan met haar tekentalent en zo schreef zij zich in het midden van de jaren dertig in voor de avondlessen aan de Kunstnijverheidsschool in Amsterdam. Later volgde ze tekenlessen van de beeldhouwer Jan Havermans aan de Nieuwe Kunstschool en deze maakten de meeste indruk op haar.

Tweede Wereldoorlog en latere jaren

De gevolgen van het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog raakten Riek Milikowski-de Raat diep. Ze dook onder, maar bleef actief binnen het verzet. Van schilderen en tekenen kwam het in die turbulente jaren nauwelijks. Na de oorlog ontmoet ze de latere socioloog Herman Milikowski met wie ze later in het huwelijk trad. Het gezin verhuisde naar Leiden, waar zij in de jaren vijftig haar schilder- en tekentalent weer oppakte. Ze werd lid van het Leids schilder- en tekengenootschap Ars Aemula Naturae en volgde lessen aan de Vrije Academie en op de Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag, waar Paul Citroen inmiddels één van de belangrijkste docenten is geworden.

Tentoonstelling

Museum Henriette Polak
Zaadmarkt 88, Zutphen
Telefoon 0575 516878
Van 9 september tot en met 3 december 2006

Informeer uw vrienden


Geef uw reactie via Facebook of laat weten wat u vindt van dit artikel via of Twitter of Google +1


Lees verder: meer informatie over Kunst en Kunstenaars

Kunst Actueel
Kunst Actueel september 2006
Bound to delight
Erik Kierkels
Karin Arink
Thomas Campbell



Leestip
Neem een gratis abonnement op onze populaire Nieuwsbrief Kunst en Kunstenaars.
Een nieuwsbrief vol nieuws, tips en wetenswaardigheden over actuele kunst, belangrijke tentoonstellingen en kunstenaars.

Gratis Nieuwsbrief
Kunst en Kunstenaars

Meldt u NU aan voor onze gratis nieuwsbrief en ontvang hem VANDAAG nog.

Uw E-mailadres:


( Uiteraard gaan wij zeer zorgvuldig om
met de door u verstrekte gegevens )
CultuurArchief
Cultuur Archief cd-rom Naast een groot aantal artikelen op het gebied van beeldende kunst, vormgeving en architectuur, zijn levensbeschrijvingen van bekende en minder bekende kunstenaars opgenomen. Hierdoor is, mede door de kleurrijke afbeeldingen, een unieke en boeiende collectie ontstaan.
Met de cd-roms van CultuurArchief haalt u veel kennis in huis.
Kunst op cd-rom
Kunst en Kunstenaars
CultuurArchief.nl cd-rom 3 De laatste cd-rom van CultuurArchief.nl is een aanrader voor kunstenaars en kunstliefhebbers.
Op de derde cd-rom in de reeks van Cultuur Archief zijn 400 artikelen bijeengebracht over kunst en cultuur.
Deze culturele cd-rom bevat een schat aan informatie en talrijke kleurige afbeeldingen.
Kunst op cd-rom
Geschiedenisboeken

Copyright 1998 - 2012 CultuurArchief.nl is een uitgave van AbsoluteFigures.nl