CultuurArchief.nl

Topaanbieding
Heeft u de aanbiedingen in onze winkel al gezien?
Winkel CultuurArchief.nl

North Face

Installatie van Caroline Coolen

North Face Het Keramiekmuseum Princessehof toont werk van Caroline Coolen in de reeks de Prins van Leeuwarden. Deze jonge Belgische kunstenares reisde onlangs naar de noordpool. Een verafgelegen regio, onherbergzaam en geïsoleerd. Toch oefenen het poolgebied en de rest van de wereld invloed op elkaar uit. Tegenwoordig is dit gebied een arena van economische, politieke en ecologische conflicten.
Uit de installatie van Caroline Coolen blijkt dat de noordpool ook cultureel van belang is.

Spitsbergen

Op uitnodiging van de Universiteit van Antwerpen reisde Caroline Coolen (Bree, 1975) vorig jaar met een gezelschap van kunstenaars en wetenschappers naar Spitsbergen. Het arctische landschap maakte grote indruk op haar. Het resulteerde in een visueel dagboek, waarin ze de robuuste en tegelijk kwetsbare omgeving schetste. Het barre poollandschap gaf een rijkdom aan kleuren en ongewone vormen prijs. Dit resulteerde in een installatie van een serie sculpturen die tegen een achtergrond van panoramische schilderingen worden getoond. De keramische beelden hebben het ruige karakter van de toendra's en de ijle schilderingen geven de eindeloze horizon van het poolgebied weer.

North Face

North Face is geen letterlijke weergave van een landschap. De beelden zijn fragmentarisch en suggestief van aard. Caroline Coolen laat de bezoeker vrij om zijn eigen weg te vinden in deze poëtische omgeving. Het werk gaat over de beleving van het landschap. In plaats van ons naar een landschap te laten kijken, laat zij zien hoe wij er naar kijken. Een landschap blijkt dan niet alleen een fysieke maar ook een mentale constructie van de toeschouwer te zijn.
De brutale wijze waarop de kunstenares verschillende materialen zoals pur-schuim en aluminium combineert met keramiek is opvallend. Caroline Coolen: "Ik hou er niet van om me aan regels te houden, ik ga niet met de materialen om zoals het officieel zou moeten... Vaak kom ik het samengaan van bepaalde materialen door toeval tegen. Natuurlijk zorgt dat soms voor obstakels, problemen zijn er altijd, oplossingen trouwens ook".

Tentoonstelling

Keramiekmuseum Princessehof Leeuwarden
Van 23 november t/m 22 maart 2009

Informeer uw vrienden


Geef uw reactie via Facebook of laat weten wat u vindt van dit artikel via of Twitter of Google +1


Lees verder: meer informatie over Kunst en Kunstenaars

Kunst Actueel
Kunst Actueel januari 2009
Arnold en Edzard Koning
Yael Bartana en Pavel Wolberg
Potterie Kennemerland



Leestip
Neem een gratis abonnement op onze populaire Nieuwsbrief Kunst en Kunstenaars.
Een nieuwsbrief vol nieuws, tips en wetenswaardigheden over actuele kunst, belangrijke tentoonstellingen en kunstenaars.

Gratis Nieuwsbrief
Kunst en Kunstenaars

Meldt u NU aan voor onze gratis nieuwsbrief en ontvang hem VANDAAG nog.

Uw E-mailadres:


( Uiteraard gaan wij zeer zorgvuldig om
met de door u verstrekte gegevens )
CultuurArchief
Cultuur Archief cd-rom Naast een groot aantal artikelen op het gebied van beeldende kunst, vormgeving en architectuur, zijn levensbeschrijvingen van bekende en minder bekende kunstenaars opgenomen. Hierdoor is, mede door de kleurrijke afbeeldingen, een unieke en boeiende collectie ontstaan.
Met de cd-roms van CultuurArchief haalt u veel kennis in huis.
Kunst op cd-rom
Kunst en Kunstenaars
CultuurArchief.nl cd-rom 3 De laatste cd-rom van CultuurArchief.nl is een aanrader voor kunstenaars en kunstliefhebbers.
Op de derde cd-rom in de reeks van Cultuur Archief zijn 400 artikelen bijeengebracht over kunst en cultuur.
Deze culturele cd-rom bevat een schat aan informatie en talrijke kleurige afbeeldingen.
Kunst op cd-rom
Geschiedenisboeken

Copyright 1998 - 2012 CultuurArchief.nl is een uitgave van AbsoluteFigures.nl