Bülent Evren, Trialoog over ruimte & John Klijnen
Dossier Kunst
Vorige pagina Dossier KunstDossier Kunst A/Z
Volgende pagina Dossier Kunst
Bülent Evren
Op donderdagavond 1 maart 2007 ging in De Nieuwe Kerk te Amsterdam de documentaire Art Scene Istanboel van Meral Uslu in première. Hoofdpersoon is de Amsterdamse kunstenaar Bülent Evren. Bülent Evren brengt samen met Meral Uslu de huidige stand van de hedendaagse kunstwereld in Instanbul in kaart.De werken van Bülent Evren tonen een elegante verfijning in figuratieve vormen in een ongebruikelijke materiaalkeuze. Zoals zijn geboorteland de verbinding tussen West en Oost is, zo lijken deze objecten een verbinding tussen heden en verleden. Het koude, harde en dode aluminium komt tot leven in vloeiende vormen, waarbij de kleurrijke verf de toeschouwer overlaadt met een rijkdom aan decoratieve elementen, met het menselijke hart als hoofdmotief.
Op vrijdag 29 juni 2007 17.00 uur begint in Galerie Smits te Amsterdam de tentoonstelling "Arrès & zijn wapens", met nieuwe werken op aluminium van Bülent Evren.
Trialoog over ruimte
De kunstenaars Albert de Wilde, Herman van de Poll en Fons Heijnsbroek wisselen sinds een jaar beeld en teksten uit over hun verbeeldingen van ruimte. De resultaten van deze samenwerking zijn voor het te zien op de expositie "Trialoog over ruimte". De kunstwerken werden gecombineerd met tekstcitaten van dichters, filosofen en wetenschappers over het begrip ruimte.De tentoonstelling is tot en met 15 april 2007 te zien in het kunstpaviljoen Het Glazen Huis, in het Amstelpark te Amsterdam.
John Klijnen
John Klijnen (1965) is vooral bekend als fotograaf van popmuziek. In binnen- en buitenland heeft hij voor en op het podium gestaan in afwachting van dat ene moment. Vooral Pinkpop, het festival bij hem thuis om de hoek, heeft tal van klassieke foto's van coryfeeën uit de muziekwereld opgeleverd. Limburgse vocalisten, musici en bands hebben zich afgelopen jaren bij hem gemeld voor promotiefoto's. Maar naast popfotograaf is John Klijnen ook documentair fotograaf. De serie "Met vlag en wimpel" heeft plechtigheden en feesten tot onderwerp.Voor zijn foto's is John Klijnen steeds op zoek naar momenten van ontroering, ogenblikken die karakteristiek zijn voor het schuttersfeest, het festival, het communiefeest, de processie, de carnavalsoptocht of de Koninginnedag die hij bezoekt. De foto's zijn authentiek, alleszeggend, vaak humoristisch, maar vooral herkenbaar.
John Klijnen is een veelzijdig fotograaf met oog voor details. De mensen die voor zijn camera komen, worden op invoelende en directe wijze in hun omgeving geplaatst. Door het veelvuldige gebruik van zwart-wit, wordt de kijker soms op het verkeerde been gezet wat betreft datering van de foto's. Zijn het opnames van nu of liggen ze ver terug in de tijd?
Limburgs Museum, Venlo; tot en met 29 april 2007
PS
Wie leest weet meer en begrijpt beter. In onze gewaardeerde nieuwsbrief schenken we ook veel aandacht aan kunst en kunstenaars. Lees Kunstbegrip als u meer wilt weten over de belangrijkste kunststromingen en kunstenaars.Ontvang elke werkdag gratis geschiedenis per e-mail
Kunstbegrip

Met deze uitgave komt u veel te weten over de belangrijkste kunststromingen en kunstenaars uit met name de laatste eeuw.
Bekijk: Kunstbegrip
Lees verder: meer Kunst en Design
Kunst ActueelKunst en Design
Leestip
Neem een gratis abonnement op onze populaire nieuwsbrief: nieuws, feitjes en tips over Kunst, Geschiedenis en Cultuur.
Al twintig jaar een begrip in Nederland
bij liefhebbers van Kunst en Cultuur
Mis niets ...
Neem nu een abonnement op onze
Gratis Nieuwsbrief
bij liefhebbers van Kunst en Cultuur
Mis niets ...
Neem nu een abonnement op onze
Gratis Nieuwsbrief
Kijken naar Kunst

De belangrijkste kunststromingen tussen de renaissance en de twintigste eeuw komen in deze uitgave ter sprake.
Kijken naar Kunst
Geschiedenis

Door de Nederlandse geschiedenis is een bundeling van de beste artikelen van Ruud van Capelleveen over de geschiedenis van Nederland.
Door de Nederlandse geschiedenis